رای کفاشیان برای انتخابات فیفا چه کسی است؟

دریافت هر روزه جدیدترین اخبار :

دریافت خبرنامه

گوناگون

قیمت بالای گلکسی s8 در تولید

قیمت و هزینه تولید گلکسی S8 گفته است که هزینه ......

جشنواره جهانی فیلم فجر ۱۳۹۶

سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر در سال 1396 ......

ظرفیت اینترنت ایران ۱۰ برابر می شود

محمود خسروی امروز شنبه در مراسم دید و بازدید نوروزی ......

اینترنت رایگان در ایام اربعین حسینی از نجف تا کربلا

معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات از راه اندازی اینترنت ......

اجتماعی و حوادث

قاتل همسر بنیامین بهادری پیدا شد

این روزها بنیامین بهادری نقل همه مجلس هاست؛ از فاجعه ......

قتل صفدر رحمت آبادی معاون پارلمانی وزارت صنعت با دو گلوله

مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در اطلاعیه‌ایی جزییات حادثه‌تیرانداری ......

زنی که بعد از بریدن سرش زنده ماند

یک مرد ۲۲ ساله در ولایت کندزافغانستان پس از آن ......

اعدام در ملاء عام مجازات تجاوز به زن خانه دار

جوان معتاد که در تجاوزبه‌عنف به زن همسایه مجرم شناخته ......

سلامت

سازمان غذا و دارو نواقص توزیع شربت تریاک را پذیرفت

دیناروند ، درباره عدم ساماندهی مناسب برای توزیع شربت تریاک ......

راه های انتقال بیماری ایدز را بشناسید

بیماری ایدز و ترس از اینکه در اثر تماس های ......

آب در کنار ماء الشعیر بهترین مایعات برای سنگ کلیه

سنگ کلیه از دیر باز مشکلات فراوانی را برای افراد ......

پشه ها دیگر انسان را نیش نخواهند زد

در یک پیشرفت علمی، دانشمندان توانستند پشه ها را به ......

دینی

نحوه خواندن صد سلام و صد لعن در زیارت عاشورا

در قسمتی از زیارت عاشورا صد سلام و صد لعن ......

استفتا در مورد نحسی عدد سیزده و سیزده بدر از آیت الله مکارم

نحسی عدد سیزده و یا سیزده بدر از موضوعاتی است ......

آثار مخرب دنیوی و اخروی دوستی دختر و پسر

دوستی دختر و پسر از مواردی است که آثار مخرب ......

روح انسان زن است یا مرد ؟

آیت‌الله عبدالله جوادی آملی در نوشتاری اصل خلقت زن و ......

رای کفاشیان برای انتخابات فیفا چه کسی است؟

شیخ سلمان ، رئیس بحرینی کنفدراسیون فوتبال آسیا با هم فکری هیات اجرایی تشکیلات فوتبال آسیا ، نامزد انتخابات ریاست فیفا شد.

شیخ سلمان بحرینی که از ساال ۲۰۱۱ و بعد از کودتای بزرگ بلاتر و شیخ احمد کویتی مرد همه کاره اما در سایه ورزش آسیا ، علیه بن همام قطری و حذف ابدی این شیخ قطری از فوتبال ، توانست ریاست فوتبال آسیا را  در اختیار بگیرد ، حالا از سوی شیخ احمد کویتی ترغیب شده و قرار است نامزد انتخابات فیفا شود. او درحالی این تصمیم را گرفته که می داند نایب رئیس اردنی اش یعنی پرنس علی بار قبل هم کاندیدا بوده و این بار به واسطه نزدیک به ۸۰ رای قبلی در برابر بلاتر ، قصد دارد برای ریاست قمار کند. کاندیداتوری شیخ سلمان بعد از این اتفاق افتاده است که آسیایی ها و شیخ کویتی مطمئن شدند ، پلاتینی فرانسوی به دلیل تعلیق ۳ ماهه ، حق حضور در انتخابات را ندارد و از سوی دیگر هم فیفا با محرومیت ۶ ساله چانگ کره ای ، او را هم از گردونه رقابت انتخاباتی حذف کرد. حالا شیخ احمد کویتی که بهتر از هر کسی نسبت به انتخابات پیش روی فیفا آگاه است و می داند کشورهای صاحب فوتبال و اسپانسرهای بزرگ فیفا ، قصدی برای حمایت از چهره های عربی که به سادگی و در هر انتخاباتی می توان روی شان دست گذاشت و پیدا کرد که آرای شان تقلبی بوده است ، ندارند و بحران بزرگ فیفا در این روزها ، بحران مشروعیت است ، خیلی زیرکانه خود را عقب کشیده و دوباره دوست بحرینی اش را سپر کرده است. او که همین حالا به دلیل اختلاف با پسر عموهایش در کویت ،روزگاری را رقم زده که فوتبال این کشور تعلیق باشد ، با توجه به ریاست بر مجمع عمومی کمیته های ملی المپیک ، امید دارد غیر از نزدیک به ۴۰ رای فوتبال آسیا که در اختیار دارد ، بتواند کشورهای فقیر آفریقایی را هم از طریق کمیته های ملی المپیک شان با خود همسو کند و از شیخ بحرینی ، نامزدی با نزدیک به ۱۰۰ رای بسازد.

او که در آسیا حامیانی مثل علی کفاشیان دارد که در بازی حمایت از بلاتر ، توانست هم راستا با شیخ کویتی ، ۱۵ رای را برای پیرمرد سوئیسی جمع کند ، این بار قرار شده پشت مرد بحرینی بایستند. این را خود کفاشیان اولین بار گفت:«قرار بود از پلاتینی حمایت کنیم که او به مشکل خورد. حالا اگر شیخ سلمان نامزد شود ، بنای فوتبال آسیا ، حمایت از اوست.»

کفاشیان

این گفته او را علیرضا اسدی ، دبیرکلش با این جمله تکمیل کرده است:«ببینید ما باید منافع ملی مان را بسنجیم. حمایت از بلاتر به سود فوتبال مان بود ، این بار هم از نامزدی دفاع می کنیم که بیشترین آورده را برای فوتبال مان داشته باشد.» نامزدی که از نظر علی کفاشیان به دلیل ارتباطش با شیخ احمد کویتی ، می شود شیخ سلمان بحرینی . مردی که بی شک در رقابت با رقبای اروپایی ، شانس بالایی برای انتخاب ندارد و فقط کاندیدا شده تا آرای شاهزاده اردنی را بریزد.

از طرف دیگر شیخ سلمان اما اگرچه از نظرعلی کفاشیان ، یک کاندیدای ایده آل است اماشاید  در تضاد با منافع ملی کشورمان قرار می گیرد. او مردی است که گاردین اسناد دخالتش در کشتار شیعیان بحرین و یمن را منتشر کرده و همه مردم ایران بخوبی سوگیری های بحرینی ها درباره فوتبال ایران را هم به یاد دارند.

علی کفاشیان که پیشتر یکبار در دعوای بین فلسطین و اسرائیل ، به خواست کنفدراسیون فوتبال آسیا از فلسطینی های دولت محمود عباس حمایت نکرد ، درحالی که نظر وزارت ورزش بر حمایت قاطع ایران از فلسطین بود ، آیا این بار هم بر خلاف منافع ملی تصمیم می گیرد؟ این کارزار بزرگی برای علی کفاشیان است. آیا او تصمیمی بر خلاف مصالح ملی می گیرد؟ وزیر ورزش پیشتر بارها گفته ، فدراسیون فوتبال به نهادی تبدیل شده که از نهادهای بین المللی خارج از ایران تصمیم می گیرد نه سیاست های کلی دولت و کشور.

خبرآنلاین


قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.